Czarne lampy wiszące – jak aranżować wnętrza za ich pomocą?

Czarne lampy wiszące nieustannie pozostają w trendach wnętrzarskich. Choć barwa ta kojarzy się raczej przygnębiająco, pośród aranżacji potrafi wyglądać luksusowo i ekskluzywnie. Ponadto do wyboru mamy szereg konstrukcji, dzięki czemu czerń prezentuje się dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujemy. Jak aranżować wnętrza korzystając z tak wyrazistych i nietypowych propozycji oświetleniowych?

Czarne lampy wiszące – do eleganckich wystrojów

We wnętrzach czerń wnosi powiew elegancji. Dlatego czarne lampy wiszące sprawdzają się pośród aranżacji ekskluzywnych i wyrafinowanych. Często spotykamy je pośród wystrojów glamour. Czerń pięknie wygląda połączona ze szkłem i kryształowymi elementami. Takie kompozycje oświetleniowe nadają wnętrzom wyjątkowej elegancji. Pomieszczenia wydają się być bogatsze, luksusowe, bardziej dopracowane. To świetny pomysł na stworzenie przestrzeni reprezentacyjnej.

W aranżacji skandynawskiej

Aranżacja skandynawska kojarzy się raczej z jasnymi i stonowanymi barwami. Królują wśród niej biele, beże i szarości. Mamy jednak do dyspozycji propozycję dark lagom, czyli skandynawski wystrój dla odważnych. W nim można stawiać na głębokie barwy. Wybiera się dodatki, dekoracje bądź elementy wyposażenia w głębokiej czerni, granatach i zieleniach, a także w odcieniu bordowym. W tym zestawieniu czarne lampy wiszące sprawdzają się wręcz idealnie.

Chodzi jednak o to, by uzyskać równowagę, dlatego do czarnego oświetlenia należy dobierać kontrastowe dodatki i elementy wyposażenia. Czerń nie może dominować, bo wtedy faktycznie będzie odbierana jako przygnębiająca. Ponadto ciemne kolory optycznie pomniejszają przestrzenie, więc z czernią należy postępować ostrożnie, gdy w grę wchodzi aranżacja domowych wnętrz.

Klimaty loftowe i industrialne

W nowoczesnych loftach i pośród uwielbianych wystrojów industrialnych, czarne lampy wiszące stanowią wręcz obowiązkowy element. Tę barwę spotykamy wśród metalowych lub szklanych kloszy, w szczególności w punktowym oświetleniu lub propozycjach szynoprzewodów.

Czarne lampy wiszące łączone ze złotem, srebrem bądź miedzią, wydają się być subtelniejsze, dlatego nie przytłaczają nawet małych wnętrz. Mogą za to zaoferować przytulną atmosferę, jeśli światło będzie kierowane na fragmenty wybranej przestrzeni bądź określone elementy dekoracyjne.

Kolor, jak każdy inny!

Pamiętajmy o tym, że czerń to kolor jak każdy inny. Jest na tyle uniwersalna, że nadaje się do łączenia z wieloma innymi kontrastowymi barwami. Czarne lampy wiszące mogą zatem znaleźć swoje miejsce praktycznie w każdej aranżacji. Najważniejsze jest, by odnaleźć równowagę między mocnym i głębokim odcieniem, a innymi elementami wystroju.

Dopasujmy pozostałe kolory i wzory, zadecydujmy o tym, czy czarne lampy wiszące będą podkreślać charakter wnętrza, a może maskować niektóre błędy architektoniczne, skupiając uwagę na czymś zupełnie innym. Dajmy im szansę, bo wprowadzają do aranżacji intrygujący element.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz