Domek do zabawy w ogrodzie – dla najmłodszych

Domek do zabawy w ogrodzie to świetna propozycja dla najmłodszych. Nie tylko przynosi im sporo radości, ale jest również w stanie zająć na długi czas oraz wspomóc rozwijanie rozmaitych umiejętności. Z takich domków skorzystają maluchy, ale i starszaki, które marzą o własnym domku na drzewie i miejscu do chowania swoich skarbów. Jak wybrać odpowiedni domek do ogrodu?

Domek do zabawy w ogrodzie – dla najmłodszych

Najmłodszym potrzebne są bodźce wzrokowe i słuchowe. Możliwość nauki kolorów, kształtów, rozpoznawania faktur i dźwięków. Do tego szansa na zabawę we własny dom, rodzinę, przyrządzanie posiłków czy dbanie o ogród. Decydując się na lekki i niewielki domek do zabawy w ogrodzie, wykonany z tworzywa sztucznego, można liczyć na wszystkie powyższe elementy.

Do wyboru są konstrukcje o różnych rozmiarach, aby pasowały do wieku i wzrostu malucha. Niezwykle kolorowe, z otwieranymi i zamykanymi elementami. Zazwyczaj bez możliwości montażu kolejnego piętra czy rozbudowywania wzwyż, ponieważ najmłodsi nie mają na tyle opanowanej równowagi i umiejętności poruszania, by bezpiecznie korzystać z dużego i wysokiego domku.

Ze względu na bezpieczeństwo wybiera się domki wykonane z tworzyw sztucznych. Mają zwykle zaokrąglone brzegi, są malowane nietoksycznymi farbami, ponadto wyróżnia je miękkość. Nawet, jeśli dziecko upadnie na któryś z elementów takiego domku bądź uderzy się o niego, nie stanie mu się krzywda. Nie ma tu również ryzyka wbicia się drzazgi lub skaleczenia o wystające części.

Dla starszaków

Starsze dzieci potrzebują większego urozmaicenia. Dla nich lepiej sprawdzają się drewniane domki. Mogą być budowane na wysokości, dzięki czemu będą przypominać budkę na drzewie. W niej zaś maluchy stworzą własną przestrzeń – do zabaw, przechowywania ulubionych drobiazgów i dzielenia się z rówieśnikami swoimi tajemnicami.

Domek do zabawy w ogrodzie przeznaczony dla starszego dziecka może być wykonany z drewna. Będzie większy, więc zmieści się w nim nawet dorosły. Dorastający nastolatkowie mogą wciągnąć w zabawę rodziców, a to sprzyja zacieśnianiu więzi. Takie konstrukcje nierzadko są łączone z huśtawkami lub zjeżdżalniami. Stają się całorocznymi domkami, w których dzieciaki bawią się nie tylko w sezonie letnim.

Jak właściwie wybrać domek ogrodowy?

Liczy się jakość wykonania oraz dopasowanie do wieku dziecka. Zarówno domki bazujące na tworzywach sztucznych, jak i te z surowców naturalnych, muszą oferować trwałość i wytrzymałość. Powinny być również bezpieczne dla dzieci podczas zabaw. Rodzice powinni wziąć pod uwagę wiek malucha. Najmłodszym wystarczą kolorowe, niewielkie domki ogrodowe, starszym zaś przydadzą się te zdecydowanie większe, które będą spełniać funkcje ich kryjówek.

Dobrze jest wybrać domek do zabawy w ogrodzie pochodzący od uznanego producenta. Sprawdzić, czy produkt posiada odpowiednie atesty i certyfikaty, potwierdzające, że został dopuszczony do użytkowania przez dzieci w konkretnym wieku. To gwarancja, że maluchy będą szczęśliwe, ale i bezpiecznie podczas zabaw.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz