Drewniane meble na taras – jakie warto wybrać?

Piękny i wygodny taras wymaga odpowiedniego wyposażenia. W jego centrum muszą się znaleźć na przykład odpowiednio dobrane drewniane meble ogrodowe, wpisujące się we wszystkie oczekiwania użytkowników oraz w charakter całej przestrzeni.

Jednym z rozwiązań, które cieszą się wielką sympatią od wielu lat, pozostają właśnie meble drewniane, pięknie wpisujące się w większość aranżacji. Jak wybrać najlepsze produkty, by zagwarantować sobie wygodę i przyjemny wypoczynek w przydomowym terenie?

O tym wszystkim opowiemy poniżej.

Drewniane meble na taras – popularne i cenione wyposażenie do ogrodu

Meble drewniane wykorzystuje się od lat jako praktyczne i efektowne wyposażenie do ogrodów. Razem z produktami metalowymi stanowią podstawowy rodzaj konstrukcji ogrodowych, które używano zanim pojawiły się ekstremalnie trwałe fotele, krzesła i sofy z polipropylenu lub technorattanu.

Wciąż można je spotkać w wielu ogrodach jako wygodny i piękny element aranżacji przestrzeni nie tylko w stylach klasycznych.

Rodzaje mebli ogrodowych – wyposażenie wypoczynkowe i szafy

Konstrukcje drewniane chętnie wykorzystuje się do wytwarzania rozmaitych typów mebli ogrodowych.

Podstawowym rodzajem wyposażenia drewnianego pozostają niezmiennie krzesła, leżaki i stoliki. Oprócz nich pojawiają się również szafy i skrzynie drewniane, w których ukrywa się przydatne drobiazgi, akcesoria ogrodowe lub wszelkie inne przedmioty, niezbędne podczas prac ogrodniczych.

Najpopularniejsze style a drewniane meble na taras

Drewniane meble na taras odznaczają się olbrzymim zróżnicowaniem formy. Występują w większości modnych aranżacji ogrodowych. Największą popularnością produkty z drewna cieszą się oczywiście w przypadków ogrodów klasycznych lub nieformalnych.

Bez trudu jednak proste i klasyczne formy wyposażenia z tego surowca nadają się także do aranżacji nowoczesnych lub angielskich. W ogrodach prowansalskich chętnie stawia się na piękne, postarzane konstrukcje, najchętniej pomalowane białą, lekko poprzecieraną farbą, co dodaje im nieco rustykalny wygląd.

Gdzie ustawiać meble drewniane?

Drewniane meble na taras wymagają solidnego podłoża oraz ochrony przed przypadkowym zalaniem wodą. Z tych też względów najlepiej sprawdzają się na zadaszonych tarasach, balkonach lub w wolnostojących altanach ogrodowych.

Jeśli pragnie się ustawić je bezpośrednio w ogrodzie, warto zadbać o to, by podłoże było równe i dobrze utwardzone. Dzięki temu krzesła i leżaki nie będą zapadać się pod ciężarem osób siedzących.

Pielęgnacja mebli drewnianych – o czym pamiętać?

Meble ogrodowe z drewna wyróżnia prostota i solidność. Nie są to jednak konstrukcje odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a zwłaszcza opady deszczu, śniegu i zmiany temperatury. Pod ich wpływem może dojść do nieodwracalnego zniszczenia powierzchni mebli.

Z tych powodów drewniane fotele, leżaki i stoliki należy w okresie jesienno-zimowym magazynować w suchym miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza. Po zakończeniu sezonu wakacyjnego meble z drewna dokładnie myje się i osusza, a następnie ustawia w piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych. Można je dodatkowo okryć pokrowcami lub folią, pamiętając jednak o tym, by zostawić dostęp świeżego powietrza. W innym razie na powierzchni mebli mogą pojawić się wykwity pleśni.

Oprócz tego należy przeprowadzać regularne zabiegi pielęgnacyjne, polegające na pokrywaniu drewna dedykowanymi impregnatami. Dzięki temu wyposażenie zachowuje swój kształt, kolor i piękny wygląd przez naprawdę długi czas.

Meble drewniane do ogrodów – ponadczasowy klasyk

Meble drewniane od lat wykorzystuje się w pięknych i funkcjonalnych ogrodach. Są uniwersalne i piękne, przez co cieszą się olbrzymią sympatią osób prywatnych i architektów ogrodów. Jeśli na dodatek uzupełni się je o odpowiednie akcesoria, jak choćby wielobarwne poduszki, wówczas uzyskuje się idealną przestrzeń do wypoczynku dla wszystkich dużych i małych użytkowników. Drewniane meble na taras to równie dobry pomysł na stworzenie wyjątkowej przestrzeni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz