Jakie biurko do komputera sprawdzi się najlepiej?

Długa praca przy komputerze, czas spędzany na grze, ale i wykonywaniu swojej pasji, np. związanej z przygotowaniem grafik. Do każdej z tych czynności potrzebujemy indywidualnie dobranego mebla. Jakie biurko do komputera sprawdzi się najlepiej, w zależności od tego, ile czasu i na jakich czynnościach przy nim spędzamy? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które z pewnością ułatwią finalny zakup.

Jakie biurko do komputera – najważniejsze parametry

Górna krawędź monitora powinna się znajdować na wysokości linii wzroku. To zaś oznacza, że duże znaczenie będzie mieć właśnie wysokość biurka, a dokładniej mówiąc ta, na której umieszczony jest blat. Przeważnie jest to parametr wynoszący około 75 cm, jednak nie dla każdego będzie to idealna wysokość. Różnice wynikają przede wszystkim z innego wzrostu każdego użytkownika.

Biurko musi być ergonomiczne, jeśli spędzamy przy nim sporo czasu. Nachylenie blatu powinno zaś pozwalać na swobodne ułożenie rąk. Prawidłowo kąt między blatem a rękoma ma wynosić 90 stopni. Ruchomy blat przyda się podczas realizacji niektórych zadań, np. prac kreślarskich. Zaś ten o regulowanej wysokości będzie idealny w przypadku, gdy z biurka zamierza korzystać więcej niż jedna osoba.

Oczywiście, liczą się również głębokość i szerokość biurka. Nie bez znaczenia pozostaje konstrukcja. Najprostsze biurka o standardowych rozmiarach posiadają co najwyżej wysuwaną półkę na klawiaturę i kilka szuflad bądź szafkę. To dobre rozwiązanie, jeśli na blacie ma się znaleźć tylko monitor. Im więcej będzie planowo wykonywanych czynności przy biurku – praca z komputerem, ręczne pisanie, notowanie itp., tym większy blat będzie potrzebny.

Jakie biurko do komputera – stacjonarne czy z kółkami?

Dostępne są biurka komputerowe stacjonarne oraz na kółkach. Stacjonarne przeważnie są większych rozmiarów, cięższe i bardziej funkcjonalne. Można w nich znaleźć półki, szuflady, a nawet nadstawki, w tym podstawkę pod monitor. To dobre rozwiązanie dla osób, które codziennie spędzają przy biurku co najmniej kilka godzin, nie tylko przy zadaniach wykonywanych online.

Jeśli zaś użytkownik liczy na mobilność, możliwość pracy w dowolnym pomieszczeniu, a nawet złożenie biurka i schowanie go na czas nieużytkowania, produkt na kółkach będzie idealny. Atutem są niewielkie rozmiary, więc nie ma problemu ze zmieszczeniem takiego biurka w małych przestrzeniach. Do pracy tylko z komputerem, bez konieczności gromadzenia dokumentów i robienia notatek, taka minimalistyczna wersja będzie wystarczająca.

Koszty

Najtańsze biurka można kupić już za niewiele ponad 100 zł. Najdroższe oscylują w granicach nawet około 2000 złotych. To dlatego poleca się, by na początku przemyśleć budżet na zakup tego funkcjonalnego i niezbędnego elementu wyposażenia. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników i ich indywidualnych preferencji.

Jakie biurko do komputera kupić, by było wygodne i praktyczne? Z powyższymi wskazówkami to proste! My już mamy swój typ, a Ty?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz