Meble do gabinetu domowego – funkcjonalne wyposażenie przestrzeni biurowej

Meble do gabinetu domowego - funkcjonalne wyposażenie przestrzeni biurowej

W dobie pandemii wiele osób musiało przejść na pracę zdalną, ale coraz więcej też zaczyna się do takiej pracy przekonywać. Wygodne i funkcjonalne meble do gabinetu domowego mogą stanowić ciekawą alternatywę dla biurowego open space i w niczym nie muszą mu ustępować. Home office ma tyle zalet, że nawet po zakończeniu pandemii i możliwości powrotu do pracy, wiele osób może postanowić o utrzymaniu obecnego stanu rzeczy. Co ich do tego przekonuje?

Tak naprawdę wiele zależy od indywidualnej sytuacji, bo każdy z nas może mieć nieco inne warunki. Często zdarza się jednak, że pracownikom odpowiada cisza i spokój, jaki panuje w domu. W przestrzeni biurowej, zwłaszcza jeśli pracujemy w open space, wygląda to nieco inaczej. Choć bywa i tak, że w domu mogą rozpraszać nas dzieci, domowe zwierzęta, a nawet domowe obowiązki.

Meble do gabinetu domowego i ergonomia biura

Urządzając przestrzeń biurową w domu, należy pamiętać o tym, że powinna stwarzać komfortowe warunki do pracy. Dlatego niezwykle ważne jest to, gdzie ustawimy poszczególne meble, jaka będzie odległość pomiędzy nimi i ich wzajemne ustawienie. Dla przykładu, jeżeli podczas pracy musimy często sięgać po wydruki z drukarki, ta powinna znajdować się w zasięgu naszej dłoni. Jeżeli przestrzeń biurowa ma duże okno, biurko warto ustawić w taki sposób, by światło doświetlało miejsce pracy, ale nie raziło nas w oczy. Można też pokusić się o zamontowanie rolet albo żaluzji.

Jakie meble powinny znaleźć się w biurze?

Kolejna kwestia to ustalenie tego, w jakie meble do gabinetu domowego warto wyposażyć taką przestrzeń. Najczęściej będziemy tu wymieniać przestronne biurko oraz wygodny fotel biurowy. Takie wyjaśnienie to jednak zdecydowanie za mało. O czym jeszcze warto pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że wysokość biurka oraz fotela powinna zostać dostosowane do wzrostu użytkownika. Warto postawić na fotel z możliwością regulacji oparcia i wysokości siedziska. Komfort pracy podnoszą też podłokietniki. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest tkanina, z której wykonano oparcie oraz siedzisko. Niektóre z zastosowanych materiałów gwarantują odpowiednią wentylację, dzięki czemu nawet w upalne dni możemy mówić o komforcie podczas wielu godzin spędzanych za biurkiem.

Inne wyposażenie przestrzeni biurowej

Na tym jednak wyposażenie biura się nie kończy. Inne, ważne meble do gabinetu domowego, to szafki lub szafy przeznaczone do przechowywania dokumentów, akcesoriów biurowych i innych wykorzystywanych w codziennej pracy przedmiotów. Warto zwrócić uwagę również na to, że tradycyjne biurko można zastąpić biurkiem z możliwością regulacji wysokości blatu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala pracować zarówno siedząc, jak i stojąc.

W takiej przestrzeni może się też znaleźć stolik kawowy i dwa fotele, które pozwolą komfortowo przyjąć kontrahentów, szafka pod drukarkę, a nawet szafka RTV i telewizor, jeśli ten jest niezbędny do wykonywania czynności służbowych.

Meble do gabinetu domowego mogą być tak różne, jak różne są wykonywane przez pracowników czynności służbowe. Z pewnością jednak nie powinno wśród nich zabraknąć wygodnego biurka i fotela.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz