Nowoczesne oświetlenie do salonu – funkcjonalne i unikalne

Nowoczesne oświetlenie do salonu kojarzy się z nietypowymi konstrukcjami. Futurystycznymi modelami lub skrajnie minimalistycznymi propozycjami. Oczywiście, i tego typu lampy można znaleźć w ofercie, jednak to tylko niewielka część z tego, co są nam w stanie zaoferować producenci.

Z pewnością warto stawiać na nowoczesne propozycje, bo poza ciekawymi wykonaniami charakteryzują się one energooszczędnością i funkcjonalnością. Jak jednak wybrać lampy do salonu, by odpowiadały współczesnym trendom, były oryginalne, ale i pasowały do stworzonej aranżacji?

Nowoczesne oświetlenie do salonu – w duchu orientalnym

W modzie jest styl japandi, czyli połączenie skandynawskich klimatów z elementami charakterystycznymi dla japońskiej kultury. Wśród takich propozycji znajdują się lampy łączące surowce naturalne z orientalnymi wzorami. Nie brakuje również oświetlenia bazującego na papierze. Mowa o dobrze nam znanych papierowych lampach, które nie są już tymczasowym oświetleniem do remontowanych pomieszczeń, lecz stają się sposobem na uatrakcyjnienie aranżacji i uczynienie salonu zdecydowanie bardziej komfortowym.

Które z tych propozycji wybrać? Jeśli ma być nowocześnie, prosto, a jednocześnie z nutą orientu, sprawdzą się lampy wiszące z papierowymi, wzorzystymi abażurami. Mogą być dużych rozmiarów. W tym wydaniu nie przytłoczą nawet małych salonów, ze względu na wizualną lekkość konstrukcji. Zagwarantują za to dużo jasnego światła i podkreślenie charakteru wnętrza.

Nowoczesne oświetlenie do salonu, które ma zadowolić miłośników natury i skandynawskich wystrojów, powinno bazować na drewnie. Jego specyficzne usłojenie, charakterystyczny rysunek i ciepłe barwy – w zależności od gatunku drewna – za każdym razem wnoszą powiew świeżości do wnętrza. Salon staje się przytulny, przyjazny, a przy tym nie brakuje mu współczesnego wymiaru.

Industrialne lampy wciąż na topie

Nie trzeba stronić od oświetlenia industrialnego. Lampy kojarzone z loftowymi wnętrzami to świetny sposób, by nudny salon stał się arcyciekawy. W zależności od finalnego efektu, który chcą osiągnąć domownicy, można wybierać pośród konstrukcji bardzo prostych, bez kloszy, z niczym nieosłoniętą, dużych rozmiarów żarówką.

Więcej ciepła zyska wnętrze, w którym zostanie zastosowana lampa industrialna, ale posiadająca metalowy klosz z błyszczącym wykończeniem. Jeśli dodatkowo jej wnętrze mieni się złotem bądź oferuje srebrzyste czy miedziane refleksy, będzie i nowocześnie, i niezwykle elegancko.

Nowoczesne oświetlenie do salonu w stylu industrialnym jest bardzo praktyczne, bo bazuje na sporych rozmiarów żarówkach LED-owych, które są trwałe, oferują dużo światła, a przy tym można je znaleźć w ciekawych kształtach.

Rynek oświetleniowy jest na tyle bogaty, że znalezienie lampy perfekcyjnie pasującej do wystroju, nie stanowi problemu. Powyższe wskazówki staną się cenną poradą dla tych, którzy jeszcze nie mają pomysłu, jak stworzyć nowoczesne oświetlenie do salonu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz