Wykusz w salonie – jak go zagospodarować?

Wykusz w salonie - jak go zagospodarować?

Prosta bryła budynku, czy ciekawe elementy architektoniczne? – Przed takim wyborem stają osoby, które planują budowę domu. Wielu z nich decyduje się na wykusz w salonie, który urozmaica bryłę, jak i samo wnętrze. Nie wszyscy jednak mają pomysł na zagospodarowanie tego wnętrza. Zdarza się, że wykusz przysparza więcej problemów niż korzyści. Jeśli jednak zostanie urządzony w przemyślany i ciekawy sposób, może być prawdziwą ozdobą salonu i funkcjonalną przestrzenią dla użytkowników.

Wykusz w salonie można urządzić na wiele różnych sposobów. Nie koniecznie musimy decydować się na te najbardziej popularne rozwiązania. Warto sięgać również po bardziej oryginalne pomysły, nie zapominając przy tym, że wnętrze powinno być funkcjonalne i dobrze spełniać wyznaczone mu zadanie. W przeciwnym razie stanie się bezużyteczną przestrzenią, z której nikt nie korzysta.

Miejsce na jadalnię – pomysł znany od dawna

Chyba najpopularniejszym sposobem na zagospodarowanie wykuszu jest urządzenie w nim jadalni. Duże, przeszklone wnętrze będzie stanowić przyjemne miejsce do spożywania posiłków. Uciążliwe może być jednak latem przy mocnym nasłonecznieniu. Niedogodność tę można rozwiązać, montując odpowiednie przesłony okienne. Warto pamiętać o tym, by ustawiony wewnątrz stół nie ograniczał przemieszczania się i stwarzał komfortowe warunki również przy większej ilości gości.

Wygodna przestrzeń wypoczynkowa

Wykusz w salonie może też posłużyć jako kącik czytelniczy lub przyjemne miejsce do wypoczynku. Wystarczy ustawić w nim wygodny fotel, najlepiej z podnóżkiem. Takie miejsce warto zagospodarować dużą ilością kwiatów. Wypoczynek pośród zieleni będzie jeszcze przyjemniejszy. Można też zaaranżować tam małą biblioteczkę. Ulokowane pod oknami półki z książkami będą zawsze pod ręką, gdy, siedząc wygodnie w fotelu, zapragniemy zatopić się w lekturze.

Praktyczna przestrzeń biurowa

Doskonałym pomysłem na wykusz w salonie może być zaaranżowane w jego wnętrzu miejsce do pracy. Dobrze sprawdzi się tu idealnie wpasowane we wnękę duże biurko, kilka półek oraz wygodny fotel. Wydzielenie przestrzeni biurowej w salonie nie każdemu może się podobać, jednak dla osób, które nie mają możliwości urządzenia osobnego gabinetu, często jest najlepszym rozwiązaniem.

Wykusz w salonie jako miejsce zabaw dla dzieci

Kolejny pomysł na wykusz w salonie, to stworzenie strefy dziecięcych zabaw. Można w jego wnętrzu ustawić niewysokie, nieprzesłaniające przeszkleń okiennych szafki z zabawkami albo dziecięce skrzynie, w których te zostaną pochowane. A na podłodze położyć miękki dywan. Do tego stolik i krzesełko dla dziecka, przy którym maluszek będzie mógł rysować i gotowe!

Przestrzeń do zabaw w salonie to idealne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci. Dzięki temu pociechy są stale pod opieką, niezależnie od tego, czy opiekunowie zajmują się aktualnie przygotowywaniem posiłku, wypoczynkiem, czy przyjmują gości. Natomiast oddający się zabawom maluszek nie rozrzuca zabawek w salonie, ale w urządzonym w wykuszu miejscu do zabaw.

Wykusz w salonie można urządzić na wiele różnych sposobów. Pomysłów na jego aranżacje szukajcie w różnych źródłach. Te, wskazane w naszym wpisie, to tylko kilka przykładów na to, jak można go zaaranżować.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz